Арттерапія — це терапія мистецтвом.
Це метод психотерапії, який дозволяє з допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривогу, страхи, що турбують людину. Арттерапія підходить не лише дітям, а й дорослим. Перевага цього методу у роботі з дітьми є такою, що цей метод є достатньо екологічним.
Чим арттерапія відрізняється від уроку малювання?
На уроці малювання важливий результат. Дитина виконує певне завдання, яке їй дає викладач. Натомість в арттерапії важливий сам процес. З допомогою гри та творчості дитина проявляє те, що турбує її всередині: через тип фарби, кольори, сюжет, який вона хоче зобразити тощо.
Якщо це груповий процес, в нас є певні ритуали початку та завершення заняття. Наприклад, перед тим, як почати, ми ділимося нашим настроєм. Але основна частина заняття — це коли дитина саме творить. І вона інтуїтивно обирає той інструмент, який їй підходить. Правильне рішення для психолога — це довіритися дитині, її несвідомому.
1 грудня - відбувся захід - арттерапія
Перед процесом терапії та після психолог кидала кубик та діти обирали емоції, їхнього настрою. Діткам проведений захід дуже сподобався.
Арттерапія проходила у форматі - малювання ватними палечками, також звучали патріотичні пісні.
До організації арттерапії для дітей 1-2-х класів в яких навчаються діти з сімей ВПО, долучилися: психолог Мельниківського ліцею - Стаднік Ольга М. , бібліотекар бібліотеки-філії с. Мельники - Пастернак Іванна, та Пастернак Богдана - майбутня вчителька початкових класів.
Немає коментарів:
Дописати коментар